FORUM MATEK PRZECIW DYSKRYMINACJI OJCÓW 
   

   

 

LIST OTWARTY DO JERZEGO OWSIAKA

odpowiedź

 

 

 

   

Drogie Panie,

  Z wielką uwagą przeczytałem list otwarty skierowany do mnie. Bardzo, bardzo dziękuję. Nawet nie macie Panie pojęcia jak dużo nowych rzeczy dowiedziałem się w sprawie, w której ja emocjonalnie zwróciłem się do Rzecznika Praw Dziecka. Emocjonalnie, ponieważ tak to czuję – odruchowo i całym sobą. Okazało się, że nie tylko sam adresat, ale mnóstwo osób totalnie nie skumało o co chodzi. I nie ukrywam, że dostałem także informacje, które delikatnie mówiąc, kazały mi się z tym całym protestem „wypchać”.

  Po pierwszym liście napisałem drugi i nie zmieniam swojego zdania na ten temat. Uważam, że mamy do czynienia z kompletnym brakiem aktywności Pana Rzecznika, nie mówiąc już o wątpliwej skuteczności. Po liście od Pań – jestem totalnie uzbrojony w nową wiedzę. Nie mówię, że moim celem dzisiaj jest rozwiązanie tych problemów, ale skoro powiedziałem „a”, to nic mnie teraz nie powstrzymuje, by w kolejnych (oby się jednak nie zdarzały) w sytuacjach związanych z agresją wobec dzieci – nie chować głowy w piasek.

  Panie to na pewno zauważą, usłyszą, a ja chciałem ze swojej strony także Paniom życzyć, aby sprawy, o których piszecie – jeśli nie znalazły rozwiązań, to chociaż były sprawami, o których się mówi, o których się wie, które są powszechnie znane. To właśnie Panie niech nie ustają w swoim działaniu, a ja wtedy z wielką radością, będę się nie tylko wsłuchiwał, ale również wspierał Wasz głos w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz wraz z żoną gorąco pozdrawiamy i życzymy skuteczności Waszych wszystkich działań.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Jurek znowu w „Trójce” – każda środa od 22.00 do 23.00

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

http://owsiaknet.pl/